Leírás
BlowerDoor Standard
Egy mindenhez: BlowerDoor Standard
Minneapolis BlowerDoor mérőrendszerek moduláris felépítésűek. 19m³/h-tól 7.200 m³/h-ig terjedő mérési tartomány és több BlowerDoor mérőrendszer (MultipleFan) kombinálhatósága révén univerzálisan használhatóak passzívházakban, energetikai szabvány (EnEV) szerinti új építésű lakóépületetekben, meglévő épületekben, társasházakban, valamint ipari és középületekben.
A DG-700 légnyomásmérő készülékkel és a csomagban megtalálható TECTITE Express programmal egy laptopról végezzük el a BlowerDoor tesztet, legnagyobb pontossággal automata üzemmódban, vagy igény szerint félautomatán vagy manuálisan. A minőségbiztosítás részeként a BlowerDoor ventillátort közvetlenül a DG-700 készülékről vezéreljük, és egy ún. egypont-mérést végzünk el a szivárgások helyének meghatározására (laptop nélkül), amely 50 pa nyomás mellett történik.
A BlowerDoor Wifi (opcionálisan) lehetővé teszi, hogy az egypont-mérést okostelefonról vagy tabletről is elvégezhessük egy kiegészítő alkalmazáson keresztül.
TECTITE Express 4.1: A legfontosabb szoftverfunkciók
- DIN EN 13829 szabvány szerinti automata, félautomata vagy manuális BlowerDoor mérés
- Tempomat-funkció a minőségbiztosítás érdekében (egypont-mérés laptop nélkül)
- minden BlowerDoor mérőrendszer opcionálisan WiFi-linkkel és okostelefon-alkalmazással kapható
- mérési eredmények megjelenítése különböző vonatkoztatási nyomásértékeknél
- a nyomásmérő készülék és a mérőventillátor kalibrálási dátumának felvétele a vizsgálati jegyzőkönyvbe
- a természetes nyomáskülönbségek automatikus feljegyzése és kiértékelése
- mérési beállítások személyre szabása
- a mérési eredmények és a vizsgálati jelentés a mérés helyszínén laptopon is megjeleníthetőek
- biztonsági lekapcsolás a nyomási határérték elérésekor
A technológia állása: a légtömör épületfelszín
A légtömör épületfelszín egy fontos előfeltétele a modern energetikai koncepciók megvalósításának és a minőségbiztosítás egy lényeges szempontja mind új, mind meglévő épületeteknél. Ha az épületburkon tömítetlen helyek találhatóak, megnő a szellőzési hőveszteség. Ha az épületbe szellőzőrendszert telepítenénk, a rendszer kifogástalan működéséhez elengedhetetlen az épületfelszín légtömör kialakítása, mert az épületben az áramlási hibák megakadályozzák a hővisszanyerő optimális működését és ki- és befúvást. A nedvesség épületszerkezetbe történő bejutása miatt keletkező épületkárok elkerülhetőek. Meglévő épületek felújítása során is megvalósítható a légtömörség, hogy elérjünk egy modern energetikai szintet vagy akár a passzívház-standardot.